‘The Mother Code’ Romanı Beyaz Perdeye Uyarlanacak

0
53

Carole Stivers’ın kaleme aldığı bilimkurgu romanı The Mother Code Steven Spielberg’ün yapım şirketi Amblin Partners tarafından beyaz perdeye uyarlanacak.

Son dönemde Netflix hakkında yaptığı açıklamalarla dikkat çeken usta yönetmen Steven Spielberg, Hollywood’un en aktif yapımcıları arasında yer almaya devam ediyor.

Spielberg’ün yapım şirketi Amblin Partners önümüzdeki yıl yayınlanacak bilimkurgu romanı The Mother Code‘un haklarını satın aldı. Carole Stivers‘ın kaleme aldığı romanı Nightflyers dizisinin senaristlerinden Amy Louise Johnson sinemaya uyarlıyor. Henüz hazırlık aşamasında bulunan yapımın yönetmen koltuğunda kimin oturacağı ise belirsizliğini koruyor.

Stivers’ın romanı, biyolojik bir silahın dünyayı neredeyse yok etmesinin ardından  insanlığın geleceğini güvence altına almak isteyen hükumetlerin çocukları gelişmiş yapay zekaya sahip robot annelerin bakımına bıraktığı distopik bir gelecekte geçiyor. Hükumet bu robotların ortadan kaldırılmasına karar verdiğinde, ufak bir çocuğun kendisini büyüten, annesi olarak gördüğü robotu kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişmesi gerekiyor.

0 0 deng
Article Rating
Bibe abone
Dazanîne bigre
guest
0 Comments
Lêvegerînen navê nivîsê
Hemû şiroveyan bibîne