Ödüller Argo ve Amour’a

0
73

İngiliz Film ve Televizyon Sanat Akademisi (BAFTA) ödülleri verildi. Argo en iyi film seçilirken yönetmeni Ben Affleck’e de en iyi yönetmen ödülünü getirdi. En iyi belgesel olarak Searching For Sugar Man, en iyi animasyon olarak Brave seçildi.
En iyi kadın oyuncu ödülünü Amour’daki rolüyle Emmanuelle Riva, en iyi erkek oyuncu ödülünü de Steven Spielberg’in yönettiği Lincoln’deki ABD Başkanı Abraham Lincoln rolüyle Daniel Day-Lewis kazandı. Anne Hathaway Les Miserables’deki (Sefiller) performansıyla en iyi yardımcı kadın oyuncu seçildi.

En iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü ise Tarantino’nun Türkiye’de yeni vizyona giren Django Unchained adlı filmindeki rolüyle Christoph Waltz’a verildi.

Diğer kategorilerde verilen BAFTA ödüllerini kazanan filmler ise şunlar:

En İyi Senaryo: Django Unchained, En İyi İngiliz Filmi: Skyfall, En İyi Yabancı Film: Amour, En İyi Kısa Film: Swimmer, En İyi Uyarlama Senaryo: Silver Linings Playbook, En İyi Prodüksiyon Tasarımı: Les Miserables, En İyi Görsel Efekt: Life of Pi, En İyi Makyaj ve Saç: Les Miserables, En İyi Kostüm Tasarımı: Anna Karenina, En İyi Sinematografi: Life of Pi, En İyi Montaj: Argo, En İyi Ses: Les Miserables, En İyi Müzik: Skyfall, En İyi Kısa Animasyon: The Making of Longbird (YY)

Her yıl Oscar ödül töreninden iki hafta önce verilen BAFTA ödülleri, Oscar alabilecekler ile ilgili ipucu niteliği de taşıyor
{jcomments on}

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse