Mtv video ödülleri sahiplerini buldu

0
44

Haber Merkezi(PNA)-2012 MTV Video Müzik Ödülleri, Los Angeles’ta sahiplerini buldu. Geceye, 3 dalda ödül kazanan İngiliz grup One Direction damgasını vurdu. “Yılın Videosu” ödülü Rihanna’ya gitti. 

En iyi müzik kliplerinin ödüllendirildiği MTV Video Müzik Ödülleri (VMA 2012) Los Angeles kentindeki Staples Center’da düzenlenen geceyle 29’uncu kez sahiplerine verildi.

Amerikalı R&B şarkıcısı Rihanna’nın hit şarkısı “We Found Love” “Yılın Videosu” seçilerek gecenin en önemli ödülüne layık bulundu. Bu kategoride Mitstreiter Drake («Take Care»), Katy Perry («Wide Awake»), Gotye («Somebody That I Used To Know») ve M.I.A. ’yı («Bad Girls»)geride bırakan Rihanna, 5 adaylıkla da Kanadalı rap şarkıcısı Drake ile birlikte en fazla dalda aday gösterilen isimdi.

 

2012 MTV Video Müzik Ödülleri’nde gecenin bir başka kazananı Britanyalı grup One Direction oldu. 5 gençten kurulu grup, “What Makes You Beautiful” adlı şarkısının video klibiyle aralarında “En İyi Yeni Sanatçı”, “En İyi Pop Videosu” ve “En Çok Paylaşılan Video” kategorlerinin bulunduğu 3 dalda ödül kazandı. İlk kez, İngiltere’de yayınlanan yetenek yarışması “X Factor” ile 2010’da adını duyuran grup, ödül almak için sahneye her geldiğinde hayranlarının çılgın tezarühatlarıyla karşılandı.

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse